“Najczęstsze kontuzje biegaczy”. Film z wykładu na Healthy Lifestyle Show.

25 lutego 2018 r. miałem okazję wystąpić jako jeden z gości specjalnych na Kongresie Healthy Lifestyle Show, odbywającym się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na mój 30 minutowy wykład wybrałem wdzięczny temat: “Najczęstsze kontuzje biegaczy. Zapobieganie ich powstawaniu i możliwości leczenia”. 

W mojej prezentacji zawarłem ogólne informacje o mechanizmie pojawiania się kontuzji biegowych oraz o 3 najczęstszych problemach ortopedycznych biegaczy: “kolanie biegacza (ITBS)”, skręceniu stawu skokowego oraz zapaleniu ścięgna Achillesa.

Ps: oczywiście nie obyło się bez małej “wpadki” i w ferworze walki nazwania mięśnia naprężacza powięzi szerokiej pasmem biodrowo-piszczelowym (8:28min). Mam nadzieję, że mimo to domyślicie się o co mi chodziło i sam wykład będzie dla Was dość jasny. 🙂 Jeśli macie dodatkowe pytania dotyczące kontuzji biegowych lub uwagi dotyczące samego wykładu napiszcie je w komentarzu!

 

Całą prezentację znajdziecie poniżej. Zapraszam do oglądania i słuchania. 😉

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dominika
28 lutego 2018 19:54

A może coś kiedyś o zmęczeniowych złamaniach? 🙂
Pozdrawiam

olcia
1 marca 2018 17:28

Bardzo fajny wykład ! Ciekawie wytłumaczone ITBS zwłaszcza w kontekście tego że rolowanie nie jest do końca dobrym pomysłem w tym wypadku o czym nie wiedziałam a co jest powszechnym… Czytaj więcej »

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x