Pęknięta łąkotka. Czy to wyrok murowanej artroskopii?


Co to jest „łąkotka” i dlaczego tak łatwo ją uszkodzić?

Łąkotka łącznie z więzadłem krzyżowym przednim jeden ze słabszych punktów Twojego kolana. Może nawet najsłabszy? Dlaczego tak się dzieje, że już niewielki uraz potrafi zniszczyć strukturę, która powinna Ci służyć w dobrej formie co najmniej do emerytury? Jak to się dzieje, że łąkotki pękają i co to dla Ciebie oznacza?

Zagłębmy się trochę w temat, bo jest dość ciekawy.

 

“Łąkotka” czy „łękotka”?

Sprawa jest prosta i klarowna. Anatomia ludzka zna tylko jedno z powyższych pojęć: „ŁĄKOTKA”! Wszystkie znane mi atlasy anatomiczne, warte swoich dużych pieniędzy książki do anatomii oraz cenione pozycje naukowe używają tylko i wyłącznie nazwy „łąkotka”.

W takim razie skąd się wzięła „łękotka”? A no stąd, że „wiater” wieje, a ja „przyszłem” i „trzasłem” drzwiami. Nic innego jak potoczna nazwa, używana przez niektórych pacjentów (i nie tylko! Znam kilku lekarzy i fizjoterapeutów niestety mówiących podobnie). Zamykamy sprawę. Nie ma czegoś takiego jak „łękotka”. 🙂

Koniec. Kropka.

 

IMG_5559

Łąkotki (róg przedni i trzon zaznaczone na niebiesko) to “amortyzatory” Twojego kolana.

 

Dlaczego ta łąkotka taka kiepska?

Jeśli chodzi o anatomię tej struktury to nie będę przynudzać. Jest tego w internecie tyle, że kolejne przepisywanie Wikipedii nie ma sensu (swoją drogą jest tam całkiem nieźle przedstawiona). Skupiając się bardziej na mechanizmie uszkodzenia muszę jednak wspomnieć, że podczas obciążania kolana łąkotka jest „ściskana” pomiędzy kością udową oraz piszczelową, ale ten ruch w umiarkowanych ilościach jest dla niej dość bezpieczny. Gorzej sprawa się ma kiedy dodamy do tego rotację w kolanie.

Tak, kolano ma rotację, ale ograniczoną między innymi ruchomością łąkotek, a tego ruchu zdecydowanie łąkotka boczna i przyśrodkowa nie lubią. Dzieje się tak między innymi w momencie nie wypięcia się narty przy upadku na stoku lub w na przykład przy uderzeniu w boczną stronę zgiętego kolana podczas gry zespołowej, typu piłka nożna czy koszykówka. W wyniku takich lub innych niekontrolowanych rotacji w kolanie słabo unaczyniona struktura chrzęstna jaką jest łąkotka nie daje sobie rady (bo kto by dał?!) i niestety szlag ją trafia.

Pęknięcie łąkotki może również nastąpić przeciążeniowo podczas nadmiernego obciążania kolana np. przy długim bieganiu czy zbyt dużej ilości skoków na nodze do tego nie przygotowanej.

 

IMG_5695

Uraz skrętny stawu kolanowego przy stopie obciążonej na podłodze jest częstą przyczyną uszkodzenia łąkotki.

 

Czy pęknięcie łąkotki zawsze wiąże się z operacją?

Oczywistą oczywistością jest, że nie każde pęknięcie łąkotki jest takie samo. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że każde jest inne! Częściej uszkadza się łąkotka przyśrodkowa, zazwyczaj jej róg tylny, który jest mocno obciążany przy pełnym zgięciu kolana (dlatego tak cholernie boli z tyłu przy zginaniu!).

Kluczowymi elementami do oceny, czy konieczna jest operacja zszycia lub usunięcia fragmentu łąkotki jest kilka rzeczy:

  1. Jak pęknięta część jest ustawiona względem kości kolana (czy się zawinęła/zawija czy nie)?
  2. Czy pojawiają się objawy bólowe w kolanie i jak są nasilone?
  3. Czy ograniczony jest zakres ruchu w kolanie?
  4. Czy kolano się blokuje?
  5. Jak długi czas upłynął od uszkodzenia?
  6. Jak duże jest uszkodzenie na obrazie MRI (rezonans magnetyczny)?

Te i kilka innych pytań daje nam wstępną informację, czy mamy się czym martwić.

Zawinięcie się łąkotki, tak jak i blok w kolanie skutkuje twardym lądowaniem na stole operacyjnym. Przy okazji jedno z drugim, jak to z nieszczęściami bywa, często idą w parze. Długi czas od uszkodzenia również gra na naszą niekorzyść, ponieważ pierwsze tygodnie są kluczowe dla ewentualnego zrośnięcia się uszkodzonej części i jeśli kolano nawala nas np. od pół roku bez przerwy i coraz mocniej to tu bym się zastanowił i ocenił to indywidualnie.

Z drugiej strony nawet znaczne objawy bólowe oraz ograniczenie pełnego zgięcia nie muszą wskazywać drogi na chirurgię, tu zacząłbym od rehabilitacji INDYWIDUALNEJ z dobrym fizjoterapeutą. Nie zawsze to co w obrazie rezonansu magnetycznego wygląda na totalną masakrę nadaje się pod skalpel.

Daj sobie szansę na rehabilitację jeśli takowa istnieje. Na chirurgię masz jeszcze dużo czasu.

 

IMG_0519

Implant łąkotkowy typu Actifit. Bardzo fajne rozwiązanie jeśli musisz poddać się operacji usunięcia fragmentu łąkotki.

 

Jak uratować łąkotkę przed operacją?

Jeśli należysz do szczęściarzy, którzy kwalifikują się do zachowawczego leczenia łąkotki to już wygrałeś co najmniej czwórkę w totka. Teraz wypada tylko odebrać nagrodę.

Przede wszystkim MUSISZ zgłosić się do dobrego fizjoterapeuty, który nie rozwali tego, co już dość kiepsko sobie radzi. Nigdy, przenigdy nie dawaj sobie wcisnąć bajek o rehabilitacji w klatce (tzw. UGUL) oraz cudownego zastosowania lasera oraz pola magnetycznego. Dwa ostatnie mogą posłużyć jako uzupełnienie rehabilitacji indywidualnej, o klatce zapomnij w tej chwili! To zbrodnia dla Twojej uszkodzonej łąkotki.

Praca z fizjoterapeutą powinna skupiać się na normalizowaniu napięcia mięśni okolicy kolana (czasem nie tylko kolana), bezbolesnym przywracaniu zakresu ruchu w uszkodzonym stawie oraz późniejszą stabilizację i wzmacnianie mięśni odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie Twojego kolana. Pamiętaj! Podstawowym zabiegiem fizjoterapeutycznym w przypadku każdego urazu kolana jest terapia indywidualna z dobrym, doświadczonym fizjoterapeutą. Jak go znaleźć?

Sprawdź Jak rozpoznać dobrego fizjoterapeutę,zajrzyj do mojej MAPY polecanych fizjoterapeutów lub napisz do mnie. Poradzimy razem!

3.5 11 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
718 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
7 stycznia 2016 20:37

Witam, miesiąc temu miałam uraz kolana, nie wydawał się poważny, (po prostu wstawiłam z łóżka), dwa dni temu okazało się, że mam drobne pęknięcie łąkotce przysrodkowej. Dziś lekarz zalecił rehabilitację,… Czytaj więcej »

Beata
25 września 2016 01:46
Reply to  Piotr

Witam. Na początku roku 2016 na skutek zbyt długiego przebywania w jednej pozycji (konkretnie w tzw. przykucnięciu) uszkodzilam sobie lakotke boczną. Przez dluzszy czas nie zwracałam uwagi na ból, ponieważ… Czytaj więcej »

Joanna
23 marca 2017 18:38
Reply to  Piotr

Witam, przeczytałam artykuł jednym tchem, ponieważ sama czekam na wyniki MRI. Najbardziej denerwujące jest to, że kolano od początku (czyli po wypadku – potrącenie przez samochód 9 mcy temu) było… Czytaj więcej »

Ula
Ula
3 sierpnia 2017 14:48
Reply to  Piotr

Witam, mam naderwaną łąkotkę i fragment sie zawinął co blokuje mi kolano… jest spuchnięte i mogę tylko leżeć, nic nie robić a ból i tak jest ogromny… Czekam na wizytę… Czytaj więcej »

Mateusz
12 maja 2016 17:53
Reply to  Marta

Piotrze , a co jeśli taki uraz kolana ma 13 letnie dziecko

Michalina
4 września 2016 16:06
Reply to  Piotr

A co jeśli mojej 13 letniej córce zostało stwierdzone że ma zgniecioną łąkotkę i naciągnięte więzadła poboczne piszczelowa.Przeszła 3 serje rehabilitacj już było wszystko w porzątku lecz od kilku tygodni… Czytaj więcej »

krzysztof Wawron
15 sierpnia 2016 17:18
Reply to  Marta

Mam również uraz łękotki,jestem skierowany na artroskopię kolana-czekam już rok,bo jest na nfz-zastanawiam się czy w ogóle warto,kolano nie boli – jedyne ograniczenie to brak możliwości całkowitego przysiadu ale nawet… Czytaj więcej »

Maciek
16 stycznia 2016 18:16

Cześć. Od wielu lat (ok. 8) boli mnie kolano, raz mocniej raz słabiej, na początku nie było tragedii. Po jakimś czasie kolano zaczęło boleć mocniej, szczególnie przy chodzeniu. Poszedłem do… Czytaj więcej »

Maciek
18 stycznia 2016 11:06

Dzięki za odpowiedź, będę śledzić posty.
Pozdrawiam

Zosia
14 lutego 2016 20:03

Cześć Piotr, Sprawa jest dosyć pilna tak jak każda kontuzja 😉 Dwa dni temu po rozgrzewce, części głównej w ostatnim sprincie podczas wyścigu ustawiłam lewą nogę rotacyjnie do zewnątrz, wówczas… Czytaj więcej »

Zosia
19 lutego 2016 15:47

Ból był umiejscowiony w szparze kolanowej, mała ilość płynu dalej mnie nie opuszcza, ale wróciłam do treningu po 3 dniach wraz z tejpami. Noga nie boli, pozostawiam ją pod obserwację.… Czytaj więcej »

seba
22 lutego 2016 18:14

WITAM mój uraz kolana wygladal tak ze miałem urazy po graniu w pilke i czulem niestabilność w kolanie ,kres przyszedł natomiast gdy zle skoczyłem wtedy już uraz był poważny i… Czytaj więcej »

Manex
29 października 2016 09:30
Reply to  Piotr

W Krakowie w szpitalu Rydygiera to koszt 350 zł z opisem oczywiście, a mają tam nowoczesny sprzęt. Pozdrawiam

Majka
29 lutego 2016 18:27

Witam, będę wdzięczna za rady odnośnie moich kolan – niestety obu. Ok. 8 lat temu pękła mi łąkotka przyśrodkowa w lewym kolanie. Skończyło się artroskopią i usunięciem uszkodzonego fragmentu. Niestety… Czytaj więcej »

Majka
1 marca 2016 19:07

Dzięki za odpowiedź. Te 8 lat temu, przed pierwszą artroskopią byłam u kilku ortopedów (niby dobrych), ale niestety żaden z nich nie pokierował mnie w tą stronę. Na pewno zgłoszę… Czytaj więcej »

Majka
5 marca 2016 14:49

Dzięki za pomoc 🙂

Łukasz
18 marca 2016 22:45

Witam, 22.lutego, czyli 4 tygodnie temu miałem rekonstrukcje ACL oraz szytą łąkotkę, lekarz nakazał bez ortezy poruszać się o kulach przez 6 tygodni z obciążeniem 30% masy ciała(ważę 90). Problem… Czytaj więcej »

Tomasz
24 marca 2016 14:55

Witam, 20 miesiecy temu doznałem urazu podczas meczu pilki noznej, po kilku wizytach u ortopedy, poniewaz bol w kolanie nie ustepowal, wykonalem badanie MRI, gdzie ze wstepnej diagnozy radiologa wynika… Czytaj więcej »

Katarzyna
19 kwietnia 2016 14:29

Witam. Mój problem od 3 miesięcy dotyczy oczywiście kolan – niestety obydwu. W styczniu podczas treningu biegowego pośliznęłam się i doszło do zaburzenia ruchu w lewej nodze. Upadku nie było,… Czytaj więcej »

Marta
24 kwietnia 2016 21:03

Dzień dobry, trenuję wioślarstwo od marca 2015 roku. Na obozie przygotowującym do Mistrzostw Polski pojawiły się bóle w stawach łokciowych, które mimo zmniejszenia moich możliwości fizycznych, zostały zignorowane przez trenera.… Czytaj więcej »

Wiesława
29 kwietnia 2016 05:41

Witam, ja mam problemy z kolanem od 30 lat! Dostałam się w niepowołane ręce (tzw. trener), który przetrenował mi kolano. Po roku chodzenia po lekarzach, na podstawie badań RTG (technika… Czytaj więcej »

Wiesława
6 maja 2016 17:59
Reply to  Piotr

Chyba nie chcący wprowadziłam Pana w błąd. Mogę wyprostować nogę, problem z wyprostem minął po pewnym czasie (było to na tyle dawno temu, że nie wiem kiedy przestałam mieć z… Czytaj więcej »

Bartosz
3 maja 2016 17:46

witam, ja skręciłem oba kolana w odstępie kilku lat (2007 i 2010) w sumie nie wiedziałem dośc długo co się stało aż rok temu zdecydowałem zrzucić nadwagę i zacząłem od… Czytaj więcej »

Tomek
4 maja 2016 21:55

Mam 25 lat. Przez ostatnie lata nie uprawiałem żadnych sportów, prowadziłem wybitnie kanapowy styl życia. Od sierpnia zeszłego roku do końca lutego br. zacząłem regularne spacery po 30 do 40… Czytaj więcej »

Tomek
7 maja 2016 20:13
Reply to  Piotr

Dostałem wcześniej skierowanie na zabiegi ale nie byłem pewien czy takie zaawansowane machinacje nogą nie pogorszą jej stanu. Wygląda jednak na to że trzeba spróbować. Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂

Sebastian
5 maja 2016 22:34

Czesc.. ja mam dla Ciebie zagadkę z archiwum X… parę lat temu na siłowni robiąc przysiad ze sztangą poczułem jakby mi coś wielkości czubka małego palca u dłoni chciało wyjść… Czytaj więcej »

sebastian
6 maja 2016 13:44

a może przerost ciała Hoffa czy jak to się nazywa?

Sebastian
8 maja 2016 11:35

poczytałem w necie i moje objawy bardzo pasują do “Przerośnięty fałd błony maziowej”.. chyba drogi Piotrze rozwiązałeś zagadkę.. dzięki.. ps. zdaje się że jesteś lepszy niż lekarze u których byłem… Czytaj więcej »

Kamila
8 maja 2016 21:28

Witam. Około 7 miesięcy temu na treningu doznałam kontuzji kolana, po jakim czasie gdy ból nie ustępował postanowiłam isć do lekarza. Pani doktor zrobiła mi tylko przeswietlenie, po czym stwierdziła… Czytaj więcej »

Tomek
10 maja 2016 11:42

Dzień dobry. Czy znane jest panu zjawisko samoistnego uszkodzenia kolana? Wczoraj podczas leżenia na kanapie gdy chciałem wyprostować prawą nogę poczułem ten sam ucisk w środku kolana co poprzednio w… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa
12 maja 2016 09:09

Witam. 2 tygodnie temu wylądowałam u ortopedy z zapaleniem rozcięgna podeszwowego. Przy tej okazji dałam sobie zbadać kolano, które mnie czasem pobolewało. Lekarz stwierdził, że mam najprawdopodobniej uszkodzone łąkotki, dostałam… Czytaj więcej »

magda
19 maja 2016 22:03

Od ponad pół roku boli mnie kolano, głównie przy chodzeniu, ale ból bardzo się nasila do tego stopnia, że już nie mogę za bardzo chodzić. Po kilku wizytach u ortopedy… Czytaj więcej »

sylwia
23 maja 2016 22:11

Witam Serdecznie Chciałam sie dowiedzieć ile może zająć rekonwalescencja po artroskopii kolana(rozerwana łąkotka i tylna jej część usunięta)(operacja po dwóch miesiącach od urazu)Mineło już 3 miesiace a kolano nadal spuchnięte… Czytaj więcej »

gosc
27 maja 2016 11:05

Witam.Właśnie odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego :” Horyzontalna znaczna szczelina w trzonie i rogu tylnym lakotki przysrodkowej oraz uszkodzenie typu “dziób papugi w trzonie”. Ortopeda dopiero za miesiąc.Czy w takim przypadku… Czytaj więcej »

gosc
30 maja 2016 06:16
Reply to  Piotr

Dziękuję za odpowiedz:-) Ja tej kontuzji nabawilam się kilkanaście lat temu i też z tym zylam:-Bynajmniej tak sądzę bo wówczas uraz byl najdotkliwszy.Pozniej jeszcze cztery razy to samo kolano.Niestety od… Czytaj więcej »

Andrzej
27 maja 2016 11:44

Witam, na początku marca podczas grania w piłkę nożną skręciłem sobie prawą nogę. Na badaniu MRI wyszło, że mam: silnie naderwane więzadło ACL, pęknięty tylny róg łąkotki przyśrodkowej oraz pogrubiony… Czytaj więcej »

Jarek
29 maja 2016 14:29

Witam, 2 i pół tygodnia temu stało mi się coś z kolanem podczas gry w piłkę nożną. W szpitalu powiedzieli iż jest to skręcenie z możliwym naderwaniem więzadeł. Lekarz założył… Czytaj więcej »

Jarek
30 maja 2016 08:28
Reply to  Piotr

Dziękuję za odpowiedź panie Piotrze. Gdy próbuję prostować to czuję ból od spodu kolana ( nad łydką na zgięciu ), takie ciągnięcie jakby, oraz gdy przy próbie wyprostu dotykam ręką… Czytaj więcej »

Klaudia
1 czerwca 2016 18:38

Hej=] Widzę, że nie tylko ja ,,chodzę bez butów”. W tym roku kończę mgr z fizjoterapii na WUMie. 25.05. 2016 ( poniedziałek) wybrałam się na jazdę rowerem. Był etap jazdy… Czytaj więcej »

Klaudia
2 czerwca 2016 08:01
Reply to  Klaudia

Badał mnie doświadczony fizjoterapeuta i uważa że albo jest to uszkodzenie łąkotek albo zespół fałdu przyśrodkowego kolana. Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Szymon
8 czerwca 2016 06:24

Witam Panie Piotrze, W pierwszej kolejności gratuluję świetnej strony. Super też, że Pan odpisuje na bieżąco, ciężko dziś znaleźć rzetelną wiedzę i nie tylko w “Internetach” ale również u “specjalistów”… Czytaj więcej »

MIchał
14 czerwca 2016 08:31

Dzień dobry. Mam problem z łąkotka przyśrodkową. Przez długi czas przeskakiwało mi w kolanie przy głębokim kucaniu. Kolano nie blokowało się i nie czułem w sumie żadnego bólu. W ten… Czytaj więcej »

MIchał
21 czerwca 2016 07:24
Reply to  Piotr

Dziękuję za odpowiedź. Na jutro mam umówiony rezonans i wizytę u ortopedy. Jest lepiej teraz ale wciąż obawiam się tego podwichania łąkotki w czasie ruchu. Czy jest jakiś zakres lub… Czytaj więcej »

Anna
15 czerwca 2016 15:21

Witam serdecznie, juz 3 miesiace boli mnie kolano, po “przysiadzie z obciazeniem i wyproscie” cos strzelilo.bol jest tepy z tylu kolana.na usg lakotka boczna z widoczna mikroszczelina niedochodzaca do torebki,… Czytaj więcej »

Sławek
28 czerwca 2016 06:08

Witaj Piotrze, mój syn ma 16 lat i id mniej więcej marca boli go kolano. Na początku był to lekki ból, potem zaś lekko, ale jednak kolano poszło mu w… Czytaj więcej »

Piotr
7 lipca 2016 11:03

Witam, Ok. 2 miesięcy temu przy klęknięciu (w momencie dotknięcia kolanem podłogi i oparciu na nim ciężaru ciała) pojawił się piekący ból po zewnętrznej stronie kolana (coś jakby taki strzał… Czytaj więcej »

Łukasz
7 lipca 2016 12:46

Witam Mam 23 lata 2 tyg tem doznalem urazu kolana lewego. Wywrotka na moto ktore przygniotlo mi nogę W badaniu usg wyszlo ze mam uszkodzoną łękotke boczną. Po wypadku byla… Czytaj więcej »

Łukasz
8 lipca 2016 19:35

Bardzo dziekuje za odpowiedź.
Nie blokuje sie czuje tylko ciagniecie pod kolanem. A jak z jego obciążaniem i ile czasu należało by nosić ortezę ?

Łukasz
9 lipca 2016 13:45
Reply to  Piotr

Bardzo dziekuje za informacje. W sumie chodze na tej nodze bo lekarz nie zalecał kul.

Pozdrawiam

Patrycja
10 lipca 2016 20:08

Witam Panie Piotrze. Niedługo skończę 16 lat. Rok temu w sierpniu jadąc na rolkach trzymałam się skuteru mojego kolegi, trafiłam na kamień i kilka koziolkow po asfalcie. Był to dość… Czytaj więcej »

Patrycja
11 lipca 2016 17:05
Reply to  Piotr

Dziękuję..

Paweł
18 lipca 2016 20:30

Dzień dobry, około 1,5 miesiąca temu zaczęło mnie boleć lewe kolano (nie wystąpił żaden uraz ani przeciążenie). Ból był na tyle silny i nie przechodził, że udałem się do lekarza… Czytaj więcej »

Paweł
26 lipca 2016 19:25

Dziękuję!

Anna
29 lipca 2016 09:40

Witam serdecznie. Super blog. Dziękuję za radę z 15 czerwca w sprawie mojej pękniętej łąkotki bocznej ( mam poziome pęknięcie-tylny róg), które daje o sobie znać w postaci bólu utrzymującego… Czytaj więcej »

Hania
29 lipca 2016 20:28

Bardzo pomocne odpowiedzi, które wynikają pewnie z rzetelnej wiedzy i doświadczenia. Oczywiście też jestem “kolanowcem” z dylematem: czy poddać się kolejnej artroskopii – tym razem drugie kolano, do czego namawia… Czytaj więcej »

Lukasz
4 sierpnia 2016 05:22

Witam. Mam 31 lat i problem z łąkotką w lewym kolanie. Badanie RM wykazało uszkodzenie rogu tylnego łąkotki, w obrębie którego, od strony powierzchni piszczelowej widoczna jest szczelina pęknięcia przebiegająca… Czytaj więcej »

Lukasz
4 sierpnia 2016 08:17

Dziekuje za informacje. Mam jeszcze pytania. Jeśli zdecyduję sie na artroskopię łąkotki ile czasu bede dochodził do sprawności?? KIedy zaczne chodzi / jeżdzic autem?? Kiedy bede mógl wrócic do treningów/… Czytaj więcej »

Lukasz
6 sierpnia 2016 13:38

Witam Ponownie. Byłem z wynikiem RM u dobrego ortopedy w Trójmieście stwierdził jednoznacznie, że bez zabiegu się nie obejdzie (prędzej czy później). Zabieg polegałby na usunięciu części uszkodzonej łąkotki. Mam… Czytaj więcej »

artur
7 sierpnia 2016 06:27

Pracuje na koleji wskakuje zeskakuje z wagonow i od pewnego czasu boli mbie lakatka z prawej strony na zgieciu czasem blokuje bol ale to nie wszystko jak klekam na kolanie… Czytaj więcej »

Szymon
8 sierpnia 2016 16:47

Witam Panie Piotrze.mam 30lat.14lipca podczas zawodow zostalem kopniety kolanem o kolano ktore bardzo spuchlo .Po9dniach mialem robione usg ktore wykazalo minimalna strzeline w lakotce .Lekarz nie mogl dokladnie ocenic jaka… Czytaj więcej »

tomek
15 sierpnia 2016 22:54

Witam Panie Piotrze. Mam 42 lata i pod koniec czerwca mialem wypadek na rowerze, hamujac rower wpadl w poslizg, odruchowo oparlem noge o podloze kiedy rower sunal bokiem, noga zostala… Czytaj więcej »

Sebastian
18 sierpnia 2016 14:11

Dzień dobry prosił bym aby odpowiedział pan na moje pytanie a więc jestem aktywny sportowo gram w nogę i biegam ponad miesiąc temu postanowiłem sobie pobiec daleko nie pobiegłem kolano… Czytaj więcej »

Sebastian
22 sierpnia 2016 06:51

Witam to znowu ja Sebastian 🙂 byłem u chirurga on powiedział że mi nic nie ma może to być łąkotka dał mi maść i kazał mi robić okłady minął już… Czytaj więcej »

Marta
23 sierpnia 2016 10:17

Witam Czy kobieta starająca się o dziecko może brać zabiegi fizykoterapii na kolano? Torbiel kaletki brzuchato-połbłoniastej. Chrząstka stawowa okolicy kłykciowej kosci udowej w dostępnym zakresie ze zmianami chondromalacyjnymi granicy miedzy… Czytaj więcej »

Julia
24 sierpnia 2016 09:02

Witam, W maju 2016 skrecilam kolano, lekarz zalecil chodzenie dwa tyg o kuli i dodatkowo zabiegi takie jak magnetron, ultradzwieki i krioterapie. Po 3 tyg wrocilam do pracy z oklejonym… Czytaj więcej »

718
0
Would love your thoughts, please comment.x