10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących rehabilitacji po szyciu łąkotki.

Artroskopowe szycie łąkotki jest bardzo częstą procedurą stosowaną w chirurgii ortopedycznej. Obok rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) to właśnie operacje łąkotki są najbardziej popularnymi zabiegami na stawie kolanowym.

Łąkotka pełni szalenie istotną rolę w naszym organizmie i w przypadku jej urazu powinna być zrekonstruowana, czy to specjalnymi szwami, czy specjalnym implantem jeśli zajdzie taka konieczność. Usunięcie tej struktury bez późniejszej odbudowy ubytku prowadzi do przyspieszenia uszkodzeń chrząstki stawowej kolana, co może skutkować wczesnymi zmianami zwyrodnieniowymi tego stawu.

Niestety samo zeszycie łąkotki to dopiero początek drogi do zdrowia. Tylko prawidłowa rehabilitacja jest w stanie zapobiec rozejściu się świeżo implantowanych szwów oraz ponownemu uszkodzeniu tej struktury. Jak dbać o kolano po operacji oraz czego unikać aby nie zniweczyć trudów wykonanego zabiegu? Przeczytajcie 10 odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają pacjenci wracający do zdrowia po artroskopowym szyciu łąkotki.

1. Jak szybko po operacji powinno się rozpocząć rehabilitację kolana?

Rehabilitacja rozpoczyna się już w szpitalu 12-24 godziny po zabiegu i powinna być kontynuowana ambulatoryjnie jak najszybciej po jego opuszczeniu. Im prędzej pacjent trafi do dobrego fizjoterapeuty, tym mniej się nacierpi i szybciej wróci do sprawności. Zwlekanie z rehabilitacją nie ma sensu, ponieważ pierwsze 4 – 6 tygodni od operacji są kluczowe w procesie usprawniania kolana i warto je wykorzystać w 100%.

2. Czy można obciążać staw od razu po zabiegu?

W większości przypadków definitywnie nie. Zeszyta łąkotka jest strukturą delikatną i łatwo ulega uszkodzeniu. Siły kompresyjne działające na miejsce operowane może spowodować rozejście się założonych szwów i nawrót dolegliwości bólowych. Przy niewielkim pęknięciu okres odciążania kolana to minimum 3 – 4 tygodnie (jak prawidłowo odciążać kolano po zabiegu dowiesz się TUTAJ). W przypadku konieczności założenia kilku szwów czas ten wydłuża się nawet do 6 tygodni.

Okres odciążania stawu zależy również od rodzaju i umiejscowienia pęknięcia i powinien być zalecony przez lekarza operującego. W przypadku pęknięć horyzontalnych niektóre szyte łąkotki można obciążać od pierwszych dni po zbiegu.

3. W jakim zakresie można zginać kolano po zeszyciu łąkotki?

Tu również odpowiedź nie jest jednoznaczna ponieważ zależy to od rodzaju i miejsca pęknięcia. Przy masywnych urazach zaleca się zazwyczaj 30 stopni zgięcia stawu w okresie do 2 tygodni, oraz dodawanie kolejnych 30 stopni co 10 – 14 dni aż do osiągnięcia 90 stopni w 6 tygodniu po operacji. Dalsze zgięcie powinno postępować w granicy tolerancji bólowej pacjenta.

Przy mniejszych uszkodzeniach zazwyczaj od początku zaleca się większe zgięcie (45 – 60 stopni), jednak nie przekracza się zakresu 90 stopni w pierwszych 3 tygodniach ze względu na narastające siły kompresyjne w stawie.

4. Kiedy można prowadzić samochód po operacji?

Osobiście mam pacjentów, którzy wsiadają za kółko samochodu z automatyczną skrzynią biegów od razu po wyjściu ze szpitala (operowana noga lewa nie wciska pedałów), jednak zawsze odradzam takie rozwiązanie. Kierowanie samochodem po operacji szycia łąkotki jest bezpieczne po okresie odciążania stawu czy to ze skrzynią manualną, czy automatyczną.

5. Jak długo po rekonstrukcji łąkotki trzeba chodzić i spać w ortezie?

Orteza ograniczająca zakres zgięcia i wyprostu zalecana jest pacjentom przez okres co najmniej 4 – 6 tygodni, przy czym powinni ją stosować głównie do przemieszczania się. Kąt zgięcia ortezy powinien być ustawiony w taki sposób, aby w razie niekontrolowanego ruchu zapobiec zgięciu kolana w zakresie bólowym (np. jeśli pacjent może zgiąć kolano do 90 stopni orteza powinna być zablokowana w zakresie 0 – 90 stopni).

Orteza na noc w mojej ocenie nie jest koniecznością, jednak na pewno daje poczucie bezpieczeństwa w pierwszych 2 – 3 tygodniach po zabiegu. Jeśli pacjent ma pewność, że podczas snu nie zegnie nadmiernie stawu może nie zakładać niewygodnej ortezy na noc i zastąpić ją inną „stabilizacją” operowanej nogi (np. obłożenie jej poduszkami lub dodatkową kołdrą w taki sposób, aby nie miała możliwości ruchu).

6. Jak długo trwa rehabilitacja kolana po zabiegu?

Oczywiście długość rehabilitacji zależy od wielu czynników, ale standardowo to okres około 3 miesięcy, po których pacjent jest w stanie wrócić w pełni do wcześniejszych aktywności fizycznych.

7. Po jakim czasie od operacji można wrócić do jazdy na rowerze oraz biegania?

Jazda na rowerze stacjonarnym jest możliwa po okresie odciążenia oraz uzyskania zgięcia około 120 stopni zgięcia (pozwala to na pełen obrót pedałów). Powrót do biegania to sprawa bardziej skomplikowana ze względu na zwiększoną kompresję stawu kolanowego podczas kontaktu stopy z podłożem, dlatego następuje stopniowo po około 3 – 4 miesiącach od operacji.

8. Czy zeszyta łąkotka jest tak samo mocna jak ta przed urazem?

Niestety, raz uszkodzona łąkotka może być „słabym ogniwem” i nawet jej rekonstrukcja szwami nie daje jej pierwotnej wytrzymałości (słabe ukrwienie łąkotki często nie jest wystarczające do jej zrostu). Jednak prawidłowa rehabilitacja i wzmocnienie ważnych partii mięśniowych często jest wystarczające aby ochronić ją przed kolejnymi urazami i nadmiernym przeciążaniem.

9. Jak długo trzeba pozostać na zwolnieniu po zabiegu?

W zależności od rodzaju pracy powrót do aktywności zawodowej trwa od dwóch tygodni dla osób pracujących biurowo (jeśli mają oni możliwość pracy jeszcze chodząc o kulach bez obciążenia nogi), do 8 – 10 tygodni dla pacjentów pracujących fizycznie. W praktyce pacjenci „biurowi” zazwyczaj i tak pracują z domu, takie czasy!

10. Ile zabiegów w tygodniu trzeba odbyć żeby rehabilitacja miała sens?

Na początku drogi do wyzdrowienia zazwyczaj pacjenci zjawiają się na rehabilitacji 2 – 3 razy w tygodniu. Jeśli proces rehabilitacji przebiega sprawnie i bez powikłań wizyty u fizjoterapeuty odbywają się coraz rzadziej, a codzienna praca wykonywana jest głównie w domu samodzielnie przez pacjenta. Nie zmienia to jednak faktu, iż cały okres odzyskiwania sprawności musi przebiegać pod stałą kontrolą fizjoterapeuty i lekarza operującego. Tylko w taki sposób możliwe jest osiągnięcie pełnego sukcesu leczenia.

4.3 6 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
512 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karakan
15 maja 2016 20:59

A Na implant to przez NFZ raczej nie można liczyć?

athlon
20 maja 2016 08:59

moim zdaniem z rehabilitacja nie ma żartów. Ja na leczenie swojej kontuzji wybrałem dobrą klinikę (edytowane przez administratora ze względu na zakaz “reklamowania” firm bez zgody właściciela bloga) i tam… Czytaj więcej »

Jacek
17 czerwca 2016 19:11

Hej,panie piotrze jestem 8 tyg po rekonstrukcji acl i czesciowym usunieciu lekotki przysrodkowej. czy jesli nie mam przeprostu bedzie to przeszkadzalo w moim zyciu codziennym? i jeszcze czy mysl pan… Czytaj więcej »

Damian
30 czerwca 2016 11:48

Witam, jestem po rekonstrukcji ACL oraz szyciu łąkotki przyśrodkowej, jestem 10 dzien po operacji. Gdy mam kolano w zgięciu (około 30stopni), a następnie je prostuje odczuwam trzeszczenie bocznie w stawie… Czytaj więcej »

Damian
5 lipca 2016 13:01
Reply to  Piotr

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Pozdrawiam!

Damian
5 lipca 2016 13:18
Reply to  Damian

Chociaż w łancuchu zamknietym również występuje to trzeszczenie… moze mobilizacja rzepki pomoze?

Tomasz
4 sierpnia 2016 16:21

Witam. Jestem 5 tyg po wszczepieniu membrany kolagenowe w ubytek chrząstki niecałe 4 cm kwadratowe oraz szyciu łękotki. Przechodzę rehab i ćwiczę intensywnie w domu. Oczywiście nogi jeszcze nie obciążam.… Czytaj więcej »

Tomasz
6 sierpnia 2016 10:13

Mam jeszcze jedno pytanie w jaki sposób można sprawdzić czy szwy na łąkotce się rozeszły bądź jakie są objawy takiego faktu. Pozdrawiam.

Daniel
17 sierpnia 2016 12:03

Witam miałem szyta lakotke boczna. Usunięcie tylnego rogu przysrodkowej oraz kilka acl 5tyg temu, 4 dni podczas ćwiczeń Dokładniej po wykonaniu wyprostu poczułem uklucie pod kolanem po stronie bocznej i… Czytaj więcej »

Daniel
18 sierpnia 2016 20:31
Reply to  Piotr

Wykonywałam napięcie mm. 4 głowego czyli mocny wyprost i wtedy poczułem uklucie ale dzisiaj już jest poprawa. Jestem dobrej myśli. Będę miał rekonstrukcjie za 1,5 miesiąca to się okaże. Czy… Czytaj więcej »

BOŻENA
BOŻENA
14 stycznia 2024 22:21
Reply to  Piotr

To czy podać osocze bogatoplytkowe zależy od lekarza i co się dzieje po zabiegu . Ja mialam rekonstrukcje ACL, szycie MCL, szyty róg tylny łękotki i usunięcie1,5cm chrząstki i osocze… Czytaj więcej »

Your name
19 sierpnia 2016 22:21

Witam Panie Piotrze jestem11 dni po rekonstrukcji cal mógłby pan podać kilka przykładów ćwiczeń. Pozdrawiam

Daniel
29 sierpnia 2016 18:49

Witam jestem 7tyg po szyciu lakotki bocznej i usunięciu rogu przysrodkowej oraz usunięcia acl. Podczas wykonywania wyprostu oraz jak schodze ze schodów słyszę chrupanie, trzeszczenie pod rzepka. Czy mam się… Czytaj więcej »

Daniel
1 września 2016 07:31

Witam na rehabilitacjie chodzę 3razy w tyg postępy są napewno. A czy zastosowanie “tejpow” mogłoby coś polepszyć? Dziękuję

Zosia
5 września 2016 17:51

Chciałabym się zapytać czy takie same “zasady” obowiązują też po częściowym usunięciu łąkotki? Mam pękniętą skośnie łąkotkę przyśrodkową i mam mieć taki zabieg wykonywany w październiku. Wszelkich szczegółów, co i… Czytaj więcej »

Daniel
14 września 2016 08:03

Witam Panie Piotrze w trakcie ćwiczeń na rehabilitacji a dokładniej wykonywałam takie cw stałem na prostych nogach noga operowana była noga postawna noga zdrowa na deskorolce ruch był nogi w… Czytaj więcej »

BARTEK
21 września 2016 15:24

witam serdecznie jestem 2 tyg po szyciu łękotki bocznej i usunięciu oderwanego fragmentu łękotki przyśrodkowej ( szycie systemem ULTRA FAST -FIX S&N ) czy jeśli poruszałem się się na bliskie… Czytaj więcej »

Damian
27 września 2016 12:11

Witam Panie Piotrze. Minęło 8 tygodni od operacji szycia łąkotki przyśrodkowej. Czeka mnie jeszcze operacja rekonstrukcji ACL (21 listopad 2016). Kule odrzuciłem po 6 tygodniu. Przez te 6 tygodni wykonywałem… Czytaj więcej »

Michal
9 października 2016 11:43

Witam Panie Piotrze. Mam 29 lat i sport to bylo mój cale życie. W 2009 r. typowy uraz piłkarski kolana, diagnoza zerwane przednie ACL. Oczekiwanie na zabieg 2 lata przez… Czytaj więcej »

Mateusz
11 października 2016 11:50

Witam 🙂 jestem 6 dni po rekonstrukcji kolana ma problem ponieważ gorączkuje tak do 38 stopni max. nie wiem o co z tym chodzi

Kamil
13 października 2016 23:50

Witam Panie Piotrze. Mam pytanie : Jestem 9 tygodniu po szyciu łękotki przyśrodkowej oraz częściowo po jej usunięciu, problem polega na tym że podczas gdy próbuję napiąć mięsień, czuję ”… Czytaj więcej »

Łukasz
Łukasz
11 grudnia 2020 18:15
Reply to  Kamil

Panie Kamilu, czy dolegliwości “porażenia prądem” minęły? Czy coś z tym Pan robił? Jestem 2 tygodnie po szyciu i częściowym usunięciu łąkotki przyśrodkowej i mam bardzo silne pieczenie, parzenie i… Czytaj więcej »

Piotr
15 października 2016 17:23

Witam mam pytanie 🙂 Jestem po szyciu łąkotki, w ortezie powinienem chodzić 6 tyg. Rehabilitant mówi że mogłem po 2 tygodniach chodzić z jedną kulą, jeśli się nie zbiera płyn.… Czytaj więcej »

Damian
20 października 2016 19:49

Witam Panie Piotrze 🙂 Zadałem panu parę pytań w wypowiedzi z dnia 27 września i dziękuję za odpowiedzi :). Jestem już 12 tygodni po operacji szycia łąkotki przyśrodkowej i tak… Czytaj więcej »

Marcin
25 października 2016 14:02

Witam, mam pytanko a mianowicie 2 lata temu miałem rekonstrukcje acl a ok 2 iesiace temu doszło do uderzenia kolana. Na rezonansie wiezadlo jest bardzo cienkie ale jest ciągłość. Lekarz… Czytaj więcej »

Jagienka
13 listopada 2016 22:22

Witam 🙂 Jestem 3 miesiąc po rekonstrukcji ACL i szyciu łąkotki bocznej, przeszczep pobierany był z mojego ścięgna. Przy chodzeniu albo próbie przeprostu odczuwalny jest promieniujący ból w dole podkolanowym,dodatkowo… Czytaj więcej »

Jagienka
14 listopada 2016 21:39
Reply to  Piotr

a po 2? 🙂 pomyłka 😀 trzeci będzie grudzień

Dawid Strycharski
14 listopada 2016 13:17

Witam jestem 6 tydzień po artroskopi kolana ( resekcjia niestabilnego fragmentu łąkotki przysrodkowej około 30 % w strefie W-W , szycie łąkotki przyśrodkowej w strefie R-R w części centralnej )… Czytaj więcej »

Piotr
14 listopada 2016 14:43

Witam za 2 miesiace mam reko acl co moge robic teraz zeby po operacji szybciej powrocic do sportu ?

Piotr
15 listopada 2016 18:47

Witam to znowu ja odnosnie tego ze napisał pan zeby zaczac rehablitacje jakie cwiczenia moge robic w domu mam pełny wyprost prawie pełne zgiecie i wsumie już dosc niezle odbudowane… Czytaj więcej »

Marta
18 listopada 2016 13:43

Chciałabym wyjaśnić swój problem – doznałam masywnego uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej (całkowite rozdarcie typu rączki od wiadra), zerwałam również ACL, naderwałam więzadła poboczne. Podczas artroskopii zszyto mi łąkotkę (zastosowano 2 zszywki… Czytaj więcej »

Marta
21 listopada 2016 14:29
Reply to  Piotr

Dziękuję za odpowiedż. Mógłby mi Pan wskazać ośrodek/fizjoterapeutę w Poznaniu. Dodam, że mieszkam na ostatnim piętrze w bloku bez windy, więc dojazd na rehabilitację od razu po operacji byłby dla… Czytaj więcej »

Marta
23 listopada 2016 13:29
Reply to  Piotr

Dziękuję za odpowiedź i możliwość korzystania z tak profesjonalnie prowadzonej strony.

Danuśka
19 listopada 2016 11:48

Witam serdecznie 🙂 Czytam wszystko co napisał Pan o łąkotkach i w sumie nadal się zastanawiam czy zdecydować się na artroskopię czy nie… Mam 29 lat, jestem po 12 letniej… Czytaj więcej »

Dawid
2 grudnia 2016 17:27

Witam jestem 10 tygodniu po szyciu lekotki przysrodkowej mam zakres zgiecia 120° i zadnego bolu nie odczywam ale gdy chodzę i stanę w jednym miejscu to czuje spiete kolano czy… Czytaj więcej »

Dawid
5 grudnia 2016 19:51

Ile Pana zdaniem powinien ćwiczyć dzienie po szyciu łąkotki przyśrodkowej ? Jestem 10 tydzień i ćwiczę 2 razy dzienie po 1.30 godz. Czy to nie za duzo?

Dawid
5 stycznia 2017 12:32

Czy ból kolana utrzymujący się 2 dni po każdej sesji rehabilitacyjnej (2 godz.) to normalne? Jestem 2 miesiące po rekonstrukcji ACL + szycie łąkotki bocznej SMITH NEPHEW.

Anna
10 stycznia 2017 18:38

Witam Pana. Pana porady są cenne, ale wśród tych odpowiedzi nie doszukałam sie rozwiązania dla mnie.. Jestem po szyciu łąkotki przyśrodkowej uzyciem Sequent Linvatec i resekcji ciała wolnego przedrzepkowego. Leci… Czytaj więcej »

Anna
11 stycznia 2017 10:10

A czy to norma, że nie potrafię jeszcze uzyskać pełnego zgięcia? I trzyma mi, blokuje się mięsień nad kolanem? Nie potrafię tego dokładnie określić… Czy to tzw. zrosty? Mam 42… Czytaj więcej »

Marta
17 stycznia 2017 18:45

Witam, 4 miesiące temu miałam szytą łąkotkę przyśrodkową, rehabilitację w domu, później 4 tyg. pod okiem fizjoterapeuty (turnus w ramach NFZ), 2,5 mies. o kulach. Mam zerwany ACL (zalecana rekonstrukcja).… Czytaj więcej »

Marta
19 stycznia 2017 11:52

Dziękuję za odpowiedż – w poniedziałek rozpoczynam rehabilitację z kolejną fizjoterapeutką.

Michał
20 stycznia 2017 10:33

Witam Pana. Mam pytanie jestem 7 tyg po szyciu łąkotki (ważne – było też rekonstr. acl metodą z własnego ścięgna tego z tyłu) ćwiczenia po tym jak obciążam nogę (chodzenie… Czytaj więcej »

Michał
25 stycznia 2017 11:42
Reply to  Piotr

Ok bardziej chodzilo mi o to czy to normalne że szyta łąkotka daje chwilowe bóle po 7 tygodniach i nie musi to oznaczać nic groźnego. W sumie w poniedziałek zrobiłem… Czytaj więcej »

Piotrek
26 stycznia 2017 12:59

Witam jestem po atroskopii leci 6 tydzień .Dokładnie to “skrecenie kolana z uszkodzeniem lękotki bocznej-rączka od wiaderka .Fałd podrzepkowy kolana”” . Jest już coraz lepiej od 2 dni chodzę bez… Czytaj więcej »

PIOTREK
26 stycznia 2017 16:44

Dziękuję za odpowiedz.A poleci pan jakieś ćwiczenie na zgięcie ? jedynie co staram się robić to leżenie pod szafą/ścianą i chodzenie stopami po niej góra dół i trzymajac stopą piłkę… Czytaj więcej »

Marcin
27 stycznia 2017 10:45

Witam czy “długie spacery” okolo 30 minutowe są dozwolone w 6 tygodniu od operacji gdy chodze bez kul po szytej ląkotce? oczywiście w ortezie , zalezy mi żeby rozruszać nogi… Czytaj więcej »

Tomasz
31 stycznia 2017 08:23

Witam serdecznie i proszę o poradę. Mam 41 lat. Osiem tygodni temu ( no, bez 1 dnia ) przeszedłem rekonstrukcję ACL połączoną z usunięciem zniszczonego fragmentu łękotki przyśrodkowej – nie… Czytaj więcej »

ADAM
13 lutego 2017 22:03

Witam. Mam do Pana parę pytań bo widzę że posiada Pan duża wiedzę w tym temacie. Uraz kilku struktur kolana .Diagnoza uszkodzenie CA MM i częściowe CP MM , fałd… Czytaj więcej »

Damian
17 lutego 2017 10:46

Witam Panie Piotrze. Jak rozpoznać rozejście się szwów łąkotki przyśrodkowej ? a jak uszkodzenie przeszczepu ACL? Szytą łąkotkę miałem w sierpniu 2016, a rekonstrukcje więzadła 24 listopada 2016. Ostatnio dużo… Czytaj więcej »

Dorota
20 lutego 2017 21:09

Witam Panie Piotrze. Za kilka dni mam mieć wykonaną artroskopię kolana. Powodem jest niestabilna łąkotka(brak pękniecia). Ortopeda powiedział że trzeba będzie zeszyć łąkotkę w strefie czerwonej. Mam pytanie czy po… Czytaj więcej »

Damian
21 lutego 2017 12:37

Dzisiaj byłem u ortopedy. Powiedział, że nic nie uszkodziłem, że staw stabilny. Lekarz dodał, że te strzelanie może być spowodowane zrostami i przepisał mi kwas hialuronowy (Tańszy za 150 zł.… Czytaj więcej »

Damian
22 lutego 2017 17:05
Reply to  Piotr

a czym się różni Panie Piotrze ten za 150 zł od tego za 500 zł ?

Karolina
24 lutego 2017 18:01

Witam, Sporo znajduję informacji o zerwanych więzadłach a co z naderwanymi? Czy obowiązują te same zasady jeżeli chodzi o ograniczanie sportu? Mineły dopiero 2 tygodnie, ale już się zastanwiam kiedy… Czytaj więcej »

konrad
25 lutego 2017 06:38

Witam Panie Piotrze. Jestem 5.5 tyg po częściowym usunięciu i szyciu łękotki przysrodkowej i od samego początku od czasu do czasu coś mi tam przeskoczy bądź chrupnie w kolanie tak… Czytaj więcej »

Wojtek
3 marca 2017 16:34

Witam, w pn mialem szyta lakotke, kolano w dobrym stanie, jeden szew. Opis to: zszycie oraz stavilizacja lakotki przysrodkowej. Dostalem zestaw cwiczen w szpitalu rehasprot przeciwozakrzepowe, rozciagajace miesnie kulszowo goleniowe,… Czytaj więcej »

Wojtek
3 marca 2017 20:32

Mam wizyte za 2 tygodnie u lekarza i zaraz po u ich fizjoterapeutow. Pewnie sprawdza co i jak i dadza nowe cwiczenia. Ale troche mnie pan wystraszyl. Wiec zapisze sie… Czytaj więcej »

Marcin
5 marca 2017 16:14

Witam. Jestem 5 dzień po zszyciu łąkotki przyśrodkowej i po rekonstrukcji ACL. Chodzę o kulach, następuje na chorą nogę bez obciążenia. Prostuje nogę i zginam nieco ponad 30stopni. Co dwie… Czytaj więcej »

iza
iza
9 marca 2017 19:15

Witam . Mam 20 lat we wrześniu skręciłam noge w kolanie i w grudniu (bo tyle czekalam na wizytę ) okazało sie ze mam uszkodzoną łąkątke . Na mri wyszło… Czytaj więcej »

Damian
10 marca 2017 14:56

Witam Panie Piotrze :). 24 marca minie 4 miesiące po rekonstrukcji ACL i około 9 miesiecy po szyciu łąkotki przyśrodkowej. Oprócz tego że kolano czasami boli po większym wysiłku przy… Czytaj więcej »

Damian
13 marca 2017 20:46
Reply to  Piotr

Wykonuje te ćwiczenia co zalecił fizjoterapeuta i są efekty. Już nie ma takiego “luzu” i aż tak nie strzela….czy przy moim urazie jest możliwość aby doprowadzić do takiego stanu, żeby… Czytaj więcej »

Marcelina
18 marca 2017 09:19

Dzień dobry 🙂 Tydzień temu miałam zabieg artroskopowego szycia łąkotki po uszkodzeniu tylnego rogu, lekarz powiedział też, że mam delikatnie luźne ACL, ale nie kwalifikuje się pod operację. Wszystko było… Czytaj więcej »

Marcelina
23 marca 2017 09:41
Reply to  Piotr

Dzień dobry Byłam wczoraj na wizycie kontrolnej i zdjęciu szwów. Dopytałam o czas i lekarz dalej twierdził, że 6 miesięcy bez obciążenia jest konieczne, “żeby szwy się zrosły”. Nie zalecał… Czytaj więcej »

512
0
Would love your thoughts, please comment.x