Podcast #19. Rozmowa z dr Michałem Drwięgą. „Uszkodzenia więzadłowe kolana okiem ortopedy”.

Do nagrania 19 odcinka podcastu „Rozmowy FizjoLogiczne” zaprosiłem dr Michała Drwięgę, ordynatora oddziału ortopedii i traumatologii Mirai Clinic, twórcę medycznego podcastu „Ortopedia Moja Pasja”. Z dr Drwięgą mam przyjemność na co dzień współpracować w klinice Mirai.

Głównym tematem naszej rozmowy z Doktorem były najczęstsze urazy więzadłowe w obrębie stawu kolanowego, ich leczenie operacyjne oraz zachowawcze, widziane z perspektywy lekarza operującego.

Podczas godzinnej rozmowy poruszyliśmy tematykę:
1. Metod operacyjnych i zasadności ich zastosowania w przypadku uszkodzeń więzadła krzyżowego przedniego.
2. Zabiegów naprawczych oraz leczenia zachowawczego urazów więzadła pobocznego piszczelowego.
3. Operacji w przypadku uszkodzenia więzadła krzyżowego tylnego oraz pobocznego strzałkowego.
4. Metod naprawczych urazów multiwięzadłowych oraz multistrukturalnych kolana.

Dzięki szczegółowym odpowiedziom opartym o aktualną wiedzę oraz doświadczenie dr Drwięgi, podcast ten jest świetnym kompedium informacji o leczeniu urazów więzadłowych kolana nie tylko dla fizjoterapeutów i trenerów, ale również pacjentów oraz lekarzy. Wiedza w nim zawarta pozwala na poznanie ortopedycznego punktu widzenia na najczęstsze kontuzje tkanek miękkich stawu kolanowego.

Zapraszam do odsłuchania podcastu!

Dla wszystkich słuchaczy mojego podcastu przygotowałem również niespodziankę: specjalny kod rabatowy „rozmowy fizjologiczne”, dzięki któremu otrzymasz -10% na wszystkie webinary i szkolenia online na platformie Fizjologika Store.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
23 stycznia 2022 22:29

Pytanie odnośnie ACL po rekonstrukcji. Kiedy jest najgorszy okres przebudowy? 6-9 tydzień czy 8-12? Spotkałam się z wieloma opiniami i zgłupiałam. Jestem 7 tyg po i boję się, że rozciągnę… Czytaj więcej »

Martyna
Martyna
12 lipca 2022 11:40

Dzień dobry, Panie Piotrze, czy mógłby Pan poruszyć w podcascie temat osteotomii podkolanowej HTO? Jak przygotować się do operacji, i jak powinna przebiegać rehabilitacja po? Z góry dziękuję, pozdrawiam serdecznie!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x