Podcast #6. Staw rzepkowo-udowy: najczęstsze problemy i patologie.

W szóstym odcinku Rozmów FizjoLogicznych poruszam temat najczęstszych problemów związanych ze stawem rzepkowo-udowym.

Co to jest boczne przyparcie rzepki i jak sobie z nim radzić?
Skąd się bierze chondromalacja rzepki i czy można jej zapobiec?
Czy trzeszczenie w stawie rzepkowo-udowym jest groźne dla chrząstki stawowej oraz czy iniekcje z kwasu hialuronowego mogą pomóc w jej leczeniu?

Tego i wielu innych ciekawostek na temat rzepki i stawu rzepkowo-udowego dowiesz się właśnie z tego podcastu!

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
11 marca 2020 16:31

Od dwóch lat mecze kręgosłup.ledzwiowy.przez przypadek na rehabilitacji mój rehabilitant zauważył że bardzo mi trzeszczy w lewym kolanie.nie mam żadnego w tym kolanie bólu. Czy jest się czym martwić?

Lena
Lena
1 lipca 2020 10:16

Rok temu miałam kontuzje kolana (zwichnięcie rzepki). Zakres ruchu wrócił juz do normy, jednak w stawie pojawia się trzeszczenie i lekki dyskomfort, np podczas ćwiczeń na vmo. Jestem osobą aktywna,… Czytaj więcej »

Adrian
Adrian
26 czerwca 2021 13:49

Witam, jestem po operacji szycia lakotki bocznej, lecz podczas rehabilitacji pojawil sie u mnie przerost blony maziowej. Sprawdzenie na rezonansie kontrolujacym po artroskopi. Caly czas czuje bol strony przysrodkowej i… Czytaj więcej »

Anna
Anna
3 lutego 2023 16:17

Panie Piotrze, jak duza jest szansa na konflikt rzepkowo-udowy po rekonstrukcji ACL jednopeczkowej? 10ty tydzien po zabiegu. Rower 5-7K codziennie. Klujacy bol z przodu/przysrodkowo/bocznie szczegolnie wchodzac po schodach. Schodzenie niemozliwe.… Czytaj więcej »

Anna
Anna
4 lutego 2023 16:34
Reply to  Piotr

Jaka natomiast jest szansa na zerwanie graftu w tym okresie? Czy uczucie lekkiej niestabilności po incydencie może o tym świadczyć, czy może to dysbalans/zmęczenie mięśniowe?

9
0
Would love your thoughts, please comment.x