Prelekcja mojego wykładu na Joint Preservation Congress.

Dzisiejszy wpis jest nietypowy. W sobotę, 05.09.2015 miałem okazję uczestniczyć w tegorocznym Joint Preservation Congress – imprezie zrzeszającej znakomitych specjalistów z dziedziny chirurgii ortopedycznej z całego świata. Był to na pewno jeden z najlepszych kongresów w jakim miałem okazję uczestniczyć.

W tym roku również po raz pierwszy została zorganizowana część fizjoterapeutyczna, poruszająca tematy związane z prewencją wczesnych zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego. Jako jeden z fizjoterapeutów Kliniki Lekmed, która jako pierwsza na świecie wykonała zabieg operacyjny z wykorzystaniem sprężyny typu Phantom (Atlas) zostałem poproszony o prelekcję wykładu, dotyczącego postępowania rehabilitacyjnego właśnie po operacji z wykorzystaniem Phantoma. Jest to system, który dzięki specjalnemu implantowi daje pacjentom możliwość odciążenia przyśrodkowej strony kolana w przypadku wczesnych zmian zwyrodnieniowych lub np.: uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej.

Poniżej znajdziecie całość wykładu wraz z prezentacją, którą przedstawiałem na kongresie. Jakość filmu nie jest powalająca, ale jedyną opcją nagrywania był mój iPhone. Oczywiście jak to często bywa w około 5 minucie filmu brakuje również 30 sekund prelekcji (nagle okazało się, że kilka giga wolnego miejsca nie wystarczyło, więc obowiązkowa była szybka zmiana telefonu). Wykład jest dość specjalistyczny, ale mam nadzieję, że skorzystają z niego nie tylko fizjoterapeuci.

 

https://youtu.be/YKEnUhO25QM

 

Jeśli macie pytania dotyczące prezentacji lub samej metody Phantom piszcie wszystko w komentarzach. Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Matt
23 czerwca 2017 07:13

Jakie są konkretne różnice pomiędzy Kinespring a Phantom?

Michal
18 lutego 2019 16:01

To chyba cos co byloby idealne dla mojego kolana. Rowniez mam wczesne zmiany zwyrodnieniowe chrzastki po stronie przysrodkowej po przebytej operacji lakotki przysrodkowej (wycieto 50% lakotki) oraz lekka szpotowatosc kolan.… Czytaj więcej »

3
0
Would love your thoughts, please comment.x