Podcast #23. Rozmowa z dr Urszulą Zdanowicz. „Bez łąkotki nie ma kolana!”.

23 odcinek „Rozmów Fizjologicznych” to szalenie ciekawy wywiad z dr n. med. Urszulą Zdanowicz, specjalistą ortopedii i traumatologii oraz Kierownikiem Naukowym Carolina Medical Center. Dr Zdanowicz specjalizuje się w leczeniu pacjentów z problemami kończyny dolnej, przede wszystkim w obrębie stawu kolanowego oraz skokowego. Dzięki swojej wiedzy jest uznanym, międzynarodowym ekspertem w tematyce ortopedii ze szczególnym uwzględnieniem tematyki łąkotek oraz więzadeł.

W naszej rozmowie z dr Zdanowicz skupiliśmy się na możliwościach diagnostyki oraz nowoczesnego leczenia łąkotek, które zdaniem wielu specjalistów ortopedii są absolutnie najważniejszymi strukturami chroniącymi staw kolanowy przed postępem zmian zwyrodnieniowych.

W ponad godzinnym podcaście poruszyliśmy tematykę:
1. Istotności prawidłowego funkcjonowania łąkotek w stawie kolanowym.
2. Ról, jakie łąkotki pełnią w największym stawie organizmu ludzkiego.
3. Anatomii i biomechaniki łąkotek oraz ich zmianach w przypadku uszkodzenia tych struktur.
4. Najczęstszych urazów łąkotek i ich skutków dla stawu kolanowego.
5. Możliwościach i skuteczności diagnostyki uszkodzeń łąkotek.
6. Leczeniu zachowawczym i jego skuteczności w przypadku urazów łąkotkowych.
7. Leczeniu operacyjnym i nowoczesnych metodach zastępowania łąkotek implantami.
8. Wpływie oraz skuteczności zastosowania ortobiologii i suplementów w leczeniu uszkodzeń łąkotek.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania ponad godzinnego wywiadu z jednym z najlepszych ekspertów w leczeniu łąkotek w Europie. Jestem pewny, że przystępna wiedza zawarta w tym podcaście ma ogromną wartość informacyjną nie tylko dla osób zajmujących się na co dzień leczeniem i rehabilitacją pacjentów, ale również dla samych zainteresowanych, czyli osób po urazach łąkotek.

Dla wszystkich słuchaczy mojego podcastu przygotowałem również niespodziankę: specjalny kod rabatowy „rozmowy fizjologiczne”, dzięki któremu otrzymasz -10% na wszystkie webinary i szkolenia online na platformie Fizjologika Store (www.fizjologika.pl/fizjologika-store).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
Edyta
9 listopada 2022 09:23

Witam,sam temat już mnie przeraził,bo ja mam całkowicie usunietą łąkotkę i też mnie to zastanawiało dlaczego nie wstawiono implantu,mojej łąkotki nie dalos się już uratować,jestem zwyczajną pacjentką już po 3… Czytaj więcej »

Edyta
Edyta
9 listopada 2022 09:31

Co jeśli pacjent chodził bez wiezadła 5 lat?potem była rekonstrukcja i szycie łąkotki,potem czyszczenie bo śruby się rozpadły i teraz rewizyjna rekonstrukcja i całkowite usunięcie łąkotki.

Edyta
Edyta
9 listopada 2022 09:38

Gdy zapytałam ortopedę co to jest podwichniecie piszczeli to stwierdził że to nic takiego,tak jak chondropatie 2/3 stopnia całego stawu -nic z tym nie trzeba robić ….

Edyta
Edyta
9 listopada 2022 09:41

Tak jak USG łąkotki-nie widać jej przesunęła się gdzieś?!potem wyszło że łąkotka moja to była miazga już.

Kamil
Kamil
9 listopada 2022 23:45

Witam, dawajcie podcast 48 godzinny o łąkątkach 😉 Jeżeli będzie tak merytorycznie i ciekawie, to na pewno zostanie wysłuchany do końca. Naprawdę świetny materiał.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x