Webinar “Diagnostyka kręgosłupa. Kompromis pomiędzy strukturą i funkcją.”

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

“Struktura, czy funkcja? Oto jest pytanie!”. No właśnie…diagnostyka i leczenie kręgosłupa jest niczym innym, jak szukaniem kompromisu pomiędzy zaburzeniami strukturalnymi oraz funkcjonalnymi w organizmie pacjenta. Ich różnicowanie nie jest łatwe, dlatego też informacje zawarte w moim webinarze pomogą Ci sprawniej poruszać się po zawiłych zakamarkach badania kręgosłupa. 

Dzięki teoretycznej oraz praktycznej wiedzy przedstawionej w tej prezentacji, w szybki i skuteczny sposób zaplanujesz proces terapeutyczny, skupiając się na głównym problemie pacjenta i jego kręgosłupa. Ułatwią Ci to dodatkowe materiały fotograficzne oraz video z badania strukturalnego, a także z przykładowych planów rehabilitacji zaburzeń funkcjonalnych kręgosłupa.

PODCZAS WEBINARU DOWIESZ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM:

  1. Jak w łatwy sposób różnicować problemy strukturalne oraz funkcjonalne w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa u pacjenta?
  2. W jaki sposób już w wywiadzie z pacjentem ukierunkować się na problem struktury lub funkcji?
  3. Na czym skupić się w pierwszej kolejności podczas planowania postępowania terapeutycznego w dolegliwościach bólowych kręgosłupa?
  4. Dlaczego warto rozpatrywać kolumnę kręgosłupa jako całość, a nie tylko jako jego poszczególne odcinki?
  5. Jak rozpoznać “czerwone flagi” w przypadku problemu struktury oraz funkcji pacjenta?
  6. Jak wygląda podstawowe badanie strukturalne oraz funkcjonalne kręgosłupa (foto/video)?
  7. Mobilność vs. stabilność. Na czym skupić się najpierw w leczeniu?
  8. Jak wygląda przykładowa progresja ćwiczeń w korekcji problemów funkcjonalnych kręgosłupa?

Czas trwania webinaru: około 3 h

Cena: 99 zł

Osoby, który wykupiły dostęp do webinaru live otrzymują również późniejszy, nielimitowany dostęp do jego nagrania na platformie Fizjologika Store.


Możliwość zakupienia dostępu do nagrania z webinaru znajdziesz tutaj:


Piotr Piaskowski

Twórca internetowy, prowadzący blog i kanały social media o nazwie „Fizjologika”.

Fizjoterapeuta z 10 letnim stażem pracy z pacjentami ortopedycznymi. Kierownik zespołu fizjoterapeutów Kliniki Chirurgii Kolana dr Słynarskiego w Warszawie. Od lat pasjonuje się przede wszystkim fizjoterapią stawu kolanowego oraz kręgosłupa, specjalizując się w rehabilitacji przed i pooperacyjnej.

Uczestnik i prelegent wielu międzynarodowych kongresów o tematyce ortopedycznej. Od 5 lat szkoleniowiec, prowadzący autorskie szkolenia z zakresu nowoczesnych standardów rehabilitacji ortopedycznej stawu kolanowego i kręgosłupa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x