Webinar “Diagnostyka kręgosłupa. Kompromis pomiędzy strukturą i funkcją.”
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
“Struktura, czy funkcja? Oto jest pytanie!”. No właśnie…diagnostyka i leczenie kręgosłupa jest niczym innym, jak szukaniem kompromisu pomiędzy zaburzeniami strukturalnymi oraz funkcjonalnymi w organizmie pacjenta. Ich różnicowanie nie jest łatwe, dlatego też informacje zawarte w moim webinarze pomogą Ci sprawniej poruszać się po zawiłych zakamarkach badania kręgosłupa.
Dzięki teoretycznej oraz praktycznej wiedzy przedstawionej w tej prezentacji, w szybki i skuteczny sposób zaplanujesz proces terapeutyczny, skupiając się na głównym problemie pacjenta i jego kręgosłupa. Ułatwią Ci to dodatkowe materiały fotograficzne oraz video z badania strukturalnego, a także z przykładowych planów rehabilitacji zaburzeń funkcjonalnych kręgosłupa.
PODCZAS WEBINARU DOWIESZ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM:
- Jak w łatwy sposób różnicować problemy strukturalne oraz funkcjonalne w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa u pacjenta?
- W jaki sposób już w wywiadzie z pacjentem ukierunkować się na problem struktury lub funkcji?
- Na czym skupić się w pierwszej kolejności podczas planowania postępowania terapeutycznego w dolegliwościach bólowych kręgosłupa?
- Dlaczego warto rozpatrywać kolumnę kręgosłupa jako całość, a nie tylko jako jego poszczególne odcinki?
- Jak rozpoznać “czerwone flagi” w przypadku problemu struktury oraz funkcji pacjenta?
- Jak wygląda podstawowe badanie strukturalne oraz funkcjonalne kręgosłupa (foto/video)?
- Mobilność vs. stabilność. Na czym skupić się najpierw w leczeniu?
- Jak wygląda przykładowa progresja ćwiczeń w korekcji problemów funkcjonalnych kręgosłupa?
Czas trwania webinaru: około 1:45-2:00 h
Cena: 99 zł
Osoby, który wykupiły dostęp do webinaru live otrzymują również późniejszy, nielimitowany dostęp do jego nagrania na platformie Fizjologika Store.
Możliwość zapisania się na webinar znajdziesz tutaj:


Piotr Piaskowski
Twórca internetowy, prowadzący blog i kanały social media o nazwie „Fizjologika”.
Fizjoterapeuta z 10 letnim stażem pracy z pacjentami ortopedycznymi. Kierownik zespołu fizjoterapeutów Kliniki Chirurgii Kolana dr Słynarskiego w Warszawie. Od lat pasjonuje się przede wszystkim fizjoterapią stawu kolanowego oraz kręgosłupa, specjalizując się w rehabilitacji przed i pooperacyjnej.
Uczestnik i prelegent wielu międzynarodowych kongresów o tematyce ortopedycznej. Od 5 lat szkoleniowiec, prowadzący autorskie szkolenia z zakresu nowoczesnych standardów rehabilitacji ortopedycznej stawu kolanowego i kręgosłupa.