Webinar “Staw kolanowy – diagnostyka obrazowa uszkodzeń i zmian w aparacie więzadłowym i łąkotkach.”

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Prowadzący: dr n. med. Dominik Sieroń

Data wydarzenia live: 13.02 2021

Koszt: 99 zł

Diagnostyka obrazowa to dział fizjoterapii, który pomimo szybkiego rozwoju naszego zawodu jest często pomijany lub traktowany “po macoszemu” przez nas samych: specjalistów leczenia ruchem. Mała ilość szkoleń oraz treści związanych z diagnostyką obrazową powoduje, iż znajomość oraz zdolność oceny badań obrazowych wśród fizjoterapeutów nadal pozostawia miejsce do dalszej, specjalistycznej edukacji.

Już teraz masz okazję zgłębić znakomitą wiedzę na temat diagnostyki obrazowej stawu kolanowego dzięki webinarowi, który poprowadzi niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie w Polsce: dr n. med. Dominik Sieroń, autor m. in. książki “Diagnostyka obrazowa w fizjoterapii i rehabilitacji”. Chcesz poznać szczegółowe informacje na temat możliwości wykorzystania obrazowania w swojej praktyce zawodowej? A może planujesz pogłębić swoją wiedzę w zakresie oceny badań obrazowych swoich pacjentów? Jeśli tak to już teraz zapraszam Cię na wyjątkowy webinar dr Sieronia “Staw kolanowy – diagnostyka obrazowa uszkodzeń i zmian w aparacie więzadłowym i łąkotkach”!

Ten webinar to “niezbędnik” w tematyce diagnostyki obrazowej kolana, z którego skorzysta każdy fizjoterapeuta zajmujący się fizjoterapią ortopedyczną.


DZIĘKI TEMU WEBINAROWI DOWIESZ SIĘ MIĘDZY INNYMI:

  1. Jak wygląda anatomia stawu kolanowego w poszczególnych badaniach obrazowych.
  2. Kiedy warto skierować pacjenta na określone badanie obrazowe.
  3. Jak wygląda aspekt geometryczny powierzchni stawowych stawu kolanowego jako podstawa do dalszej oceny badań obrazowych.
  4. Jak prezentują się wybrane patologie stawu kolanowego w obrazach diagnostycznych.
  5. Jak wyglądają uszkodzenia aparatu więzadłowego stawu rzepkowo-udowego i udowo-piszczelowego w badaniach obrazowych.
  6. Przykłady uszkodzeń aparatu więzadłowego stawu rzepkowo-udowego.
  7. Przykłady uszkodzeń aparatu więzadłowego stawu udowo-piszczelowego.
  8. Jak zróżnicować poszczególne uszkodzenia łąkotek w badaniach obrazowych.
  9. Jak znaleźć i wstępnie ocenić zmiany degeneracyjne powierzchni stawowych kolana.
  10. Jak zróżnicować zmiany urazowe i pourazowe struktur chrząstki stawu kolanowego w obrazach diagnostycznych.

Brak możliwości zakupu webinaru po wydarzeniu live.


Dominik Sieroń, BC, MD, PhD, EDiR, lekarz, ekonomista, doktor nauk medycznych. Studia medyczne ukończył na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, studia ekonomiczne z zakresu public relations na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz menadżerskie z zakresu zarządzania jednostkami służby zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował również medycynę na Christian-Albrechts-Medical University w Kiel w Niemczech. Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych z dziedziny medycyny i PR oraz jednego z pierwszych druków zwartych traktujących o zastosowaniu PR w służbie zdrowia. Twórca podręcznika z zakresu diagnostyki obrazowej skierowanego do fizjoterapeutów i rehabilitantów, a także serii podręczników dla lekarzy „Lepetytorium” oraz „LEK Last Minute”. Pracował i praktykował na wielu uniwersytetach medycznych, m.in. Carl Gustav Carus University Hospital Dresden, The University of Aberdeen, Medical University of Graz, Medical Ruhr-University Bochum. Obecnie pracuje w szpitalu Grupy Insel Uniwersytetu Medycznego w Bernie w Szwajcarii, zajmując się na co dzień diagnostyką obrazową, radiologią interwencyjną oraz szeroko rozumianą dydaktyką. Organizator szkoleń zarówno polskich, jak i zagranicznych z zakresu diagnostyki obrazowej dla lekarzy i fizjoterapeutów, m.in. na temat diagnostyki obrazowej układu kostno-stawowego.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x