Jest kilka rzeczy, które chciałbym w życiu spróbować.

Każdy ma swoją listę marzeń i celów do zrealizowania. Niektóre z tych list są bardzo długie, inne szalenie wymagające, ale podobno każda jest możliwa do wykonania.
Cele, które sobie obieramy często są odzwierciedleniem naszego charakteru i podejścia do życia. Nikt nie ma prawa ich oceniać, ponieważ są nasze i tylko nasze.

Moja lista jest długa, ale udaje mi się ją konsekwentnie realizować krok po kroku. Oprócz celów zawodowych i podróży dużo w niej sportu, z którym nie rozstaję się odkąd pamiętam. To dzięki koszykówce zostałem fizjoterapeutą, a bieganie długodystansowe nauczyło mnie pokory i spokojniejszego podejścia do świata (kiedyś byłem strasznym cholerykiem, aż trudno uwierzyć).

Gdyby nie zamiłowanie do sportu prawdopodobnie byłbym teraz nudnym, zrzędliwym typem, którego główną rozrywką byłoby oglądanie telewizji w ciepłych kapciach. No i nie byłoby tekstu, który właśnie czytasz, bo Fizjologika nigdy by nie powstała.

W życiu próbowałem różnych sportów i nigdy nie mówiłem „nie” kiedy nadarzała się okazja spróbować czegoś nowego. Jest jednak kilka aktywności, które otwierają moją prywatną listę podpisaną DO ZREALIZOWANIA.

 

  1. Kitesurfing.
Jestem facetem z nad morza. Bezgranicznie uwielbiam spędzać wolny czas w pełnym słońcu, na gorącym piasku lub w słonej wodzie. Jest jeden warunek. Musi być to czas spędzony aktywnie. Jako, że przez ponad połowę życia do morza miałem niedaleko, a polska zatoka słynie z dobrego wiatru często w wolnej chwili uciekałem w okolice Półwyspu Helskiego. Jest to mekka windsurferów oraz kitesurferów i chyba stąd pierwsza fascynacja deską i latawcem. Jestem pewien, że ekstremalność tego sportu jest zdecydowanie w moim typie.

 

7409154054_45954c48c6_h

2. Rafting.
Rafting ma w sobie coś magicznego. Ten sport przewija się w moich myślach od bardzo dawna i jestem pewny, że wkrótce uda mi się spróbować ekstremalnego spływu rwącą rzeką. Tak na prawdę nadarzyła się już okazja spróbowania raftingu w Wielkim Kanionie Colorado podczas trzytygodniowej podróży po Stanach ZjednoczonychNiestety ze względu na liczbę chętnych na spływ trzeba zarezerwować sobie miejsce około roku wcześniej. Następnym razem uda się na pewno.

 

RAFTING_(2)

 

 3. Wingsuit.
Ten sport jest dla mnie swego rodzaju zagadką. Z jednej strony jest dla mnie przerażający ze względu na towarzyszący mi od dawna lęk do otwartych przestrzeni, z drugiej strony fascynujące musi być odczucie latania i ogromnej adrenaliny wydzielającej się w powietrzu. Powiedzmy sobie szczerze, tylko wariat mógł wymyślić skafander wzorując się na nietoperzu. Jest to sport zarezerwowany dla nielicznych szaleńców, ale tak, jak już wspomniałem na początku nadal twierdzę, że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych i gdybym miał okazję chyba przełamałbym moją małą agorafobię.

 

wingsuit-dubai

 4. Rejs katamaranem.
Nie chodzi mi tu o turystyczne dryfowanie wielkim katamaranem po wybrzeżach Turcji lub Chorwacji, zażywanie kąpieli słonecznych i popijanie drinków jak niemiecki emeryt. Mi katamaran kojarzy się z ekstremalnymi regatami statków, które nie wiadomo czy jeszcze płyną czy już lecą, unosząc się tuż nad taflą wody. Zawsze zastanawia mnie jakim cudem tak rzadko się przewracają. Może kiedyś przekonam się dlaczego.

 

13sailing_cnd-articleLarge

 

5. Wspinaczka górska.
Napiszę prawdę. Nie przepadam za górami jeśli nie są pokryte ogromną ilością świeżego, śniegowego puchu. Myślę, że jedyne co mogłoby mnie do nich przekonać to właśnie solidna dawka zmęczenia i adrenaliny. Kilka razy udało mi się „ugryźć” temat na różnego rodzaju miejskich ściankach wspinaczkowych, ale wydaje mi się, że można to porównać do biegania po bieżni. Wszystko spoko, ale nadal czujesz, że nie o to chodzi.

 

best-rock-climbing-wallpaper-801x451

 

5 sportów, 5 celi.

Myślicie, że uda mi się odhaczyć wszystkie? Chyba powinienem zacząć już w tym roku…

Wymienilibyście któryś z nich na Waszej liście?
Napiszcie Waszą opinię jeśli udało Wam się już któregoś z wymienionych sportów spróbować. Jestem ciekaw, czy dobrze wybrałem.

źródła zdjęć: www.rafting.com, www.wallbeep.com,www.picturecorrect.com, www.nytimes.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x